Museum Jeugd Universiteit

Wie zijn wij?

Wie zijn wij?

De MuseumJeugdUniversiteit is een initiatief van het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden. In 2009 begon in dit museum de eerste, succesvolle collegereeks. Inmiddels worden er colleges gegeven in musea in 11 Nederlandse steden.

De deelnemende musea willen met de MuseumJeugdUniversiteit kinderen van 8 t/m 12 jaar op een andere manier kennis laten maken met de museumcollecties. Aan de basis hiervan ligt dat de colleges een kindervraag als onderwerp hebben, en dat die vraag wordt beantwoord door wetenschappelijk medewerkers van het museum of wetenschappers uit de academische wereld. De onderwerpen hebben altijd betrekking op de collectie van het desbetreffende museum, en moeten interessant, leuk of bijzonder zijn.

Meer lezen: Op onze blog kunt u over eerdere colleges lezen.
Meer zien: Op onze Flickr-pagina ziet u foto's van colleges in de verschillende musea.
Volgen: U kunt de MuseumJeugdUniversiteit volgen via Facebook (/museumjeugduniversiteit) of Twitter (@museumjeugduni).

Als u meer informatie wilt over een collegereeks of uw inschrijving, neem dan contact op met het desbetreffende museum. Contactinformatie vindt u bovenaan de pagina van het museum, waar u ook de inhoud van de colleges aantreft.

De MuseumJeugdUniversiteit ook in uw museum? Heeft u als museum interesse in deelname aan de MuseumJeugdUniversiteit, neem dan contact op met het Rijksmuseum van Oudheden, via info@museumjeugduniversiteit.nl

De MuseumJeugdUniversiteit is tot stand gekomen in samenwerking met de Universiteit Leiden, werkt samen met de Vereniging van samenwerkende centra en musea in wetenschap en techniek (VSC) en Kidsweek, en wordt gesteund door Shell Nederland. MuseumJeugdUniversiteit Nijmegen werkt samen met het dagblad De Gelderlander.